Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Traktor Zetor Simulator 2009

Recenze:

Žánr: Simulátor                                                              Výrobce: Astragon Software

Dočkali jsme se dalšího z řady simulátorů od německého týmu Astragon který stojí například za simulátorem vysokozdvižného vozíku, jeřábu a mnoha dalších věcí. Ovšem objevuje se otázka, je tato hra simulátor, nebo něco co se jako simulátor tváří? Popravdě řečeno, něco mezitím.Obrazek
Jediné co se dá považovat za simulaci v této hře s dobrým nápadem, je vše co se točí okolo zemědělské techniky, kromě traktorů, ty nepočítám. Například kultivace zeminy, orání, setí a následné sklízení.
O co ve hře půjde? Celá hra je postavená na módu kariéra. Zvolíte jednu ze tří možných obtížností a hurá na pole, ovšem pokud jste ještě nehráli podobné hry, tak budete asi mimo. Zapomeňte na výuku ta je v téhle hře podle autorů asi zbytečná, jediná možnost jak se něco do začátku naučit a pochytit, jsou mise, kde se dozvíte základy a to co vlastně budete dělat po celou dobu módu kariéra, jenom s tím rozdílem, že v misích to budete dělat na čas.  Začínáte coby zchudlý farmář se zastaralou technikou která má svá nejlepší léta za sebou, malou farmou a nějakým finančním obnosem do začátku. Už na začátku máte nějaké plodiny jako třeba kukuřici, pšenici, řepku olejku, ječmen a vojtěšku zasetou, v silech na skladování vaši úrody něco málo schováno a připraveno na prodej. Teď už jen zbývá naskočit do traktoru a sklidit úrodu a podle vašeho uvážení odvést k výkupu nebo do sil k uskladnění.
Ano, ve hře nebudete jenom drandit po poli, budete se rozhodovat co s Vámi vypěstovanou plodinou provedete, buď uskladnit nebo odvézt k výkupu do mlýna, pivovaru či do přístavu. Také se budete muset přizpůsobit momentální ceně za výkup plodin a dobře naplánovat jejich prodej či ono zmiňované uskladnění.Co je ovšem také škoda je to, že ve hře chybí další plodiny a jakákoliv konkurence, která by vám hru ztěžovala ještě o něco víc. Když se rozhodnete, naskočíte do traktoru a.......zjistíte, že do simulátoru má hra velmi daleko.Obrazek
Simulátor? Ne! Tato hra se pouze jako simulátor tváří. Ať jedete traktorem německé značky FENDT nebo Zetor, tak zpozorujete jediný rozdíl v rychlosti, jinak mají všechny traktory stejné chování, stačí se trošku rozjet (cca 30km/h) přes hrb a traktor už pomalu lítá, nebo v této rychlosti zatočit a traktor jde na bok, v tom lepším případě, v horším případě mizí pod texturou. Můžete mít traktor s výkonem 45koní a sklápěčka s nákladem 30.100l  na rychlost traktoru nemá vliv. Větší zábavu budete muset hledat jinde. Ale neřešme tuto věc. Jediné o co ve hře jde je práce na poli.
Čeká Vás mnoho práce a hodně ztraceného času při obhospodařování vaší farmy. Máte na výběr ze dvou možností, buď si pole zoráte sami, nebo si najmete automatického pracanta. Když totiž jedete jeden pruh pole 2minuty jak šnek jedním směrem a 2minuty druhým směrem zpět vyplatí se pracovník, ale to nejdřív musíte Vy jako řidič traktoru najet na pole a až tam ho najmout. Chybí tu jakýkoliv strategický systém rozvržení úloh pro „autopracanta“. Pracovník moc rozumu nepobral, je sice schopný vám zasít plodinu,ale občas vynechá místo a seje šejdrem, nemělo by se náhodou sít v k sobě rovnoběžných řádcích, nebo alespoň rovně? Asi jo. Když je na jedné straně políčka strom, tak se kolikrát prostě zastaví u něj a neobjede ho kolem a když už se o to pokusí, tak často končí zaražený v něm a to jenom díky příšernému systému kolizí. Takhle strávíte většinu času hraní. Přijedete se strojem na pole a tam oráte, vyměníte nástroj a sejete, pak sklidíte a znovu to samé pořád dokola, pro normální hráče na budku, ale jinak docela zábava, tedy jak pro koho.Obrazek
Jediná asi větší zábava je nakupování traktorů a další zemědělské techniky, která je vcelku detailně vymodelována. Traktory mají dobrou grafiku a dobře vypadají, ale jen než si změníte pohled do kabiny. Interiér traktorů je nedodělaný, ale to asi nebudete vnímat, neboť většinu hry stejně budete hrát s pohledem z venčí. Okolí taky moc krásy nepobralo. Co hra ztrácí na grafice, to se snaží dohnat docela kvalitními zvuky, i když tato stránka hry taky není z cela bez chyb.
Co bych chtěl říct závěrem? Hra jako taková není zrovna nejlepší, ale na chvíli zabaví. Dále mohla být lépe zpracována co se fyzikálního modelu týče. Jak to tak vypadá, tak autoři nevěděli co vlastně dělají, jestli simulátor nebo „něco“ na vyblbnutí.

=============================================================

 Dobrý nápad Po čase stereotyp                  
 Kvalitní modely techniky      Málo plodin a žádná konkurence
 Dlouhá hrací doba

 Nic pro normální hráče

Hodnocení redakce:     55%

Minimální konfigurace:

OS: Windows XP/Vista
Procesor:  2 GHz
Operační paměť: 1 GB RAM
Grafická karta: 3D grafická karta s 128 MB
Příslušenství: DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice
HDD: 1 GB

Grasshopper

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář