Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

The Sims 3

Recenze:

Žánr: Strategie                                                                     Výrobce: Matrix Games

Mít vlastní život je dobré, ale ovládat jiný život může být lepší, zvláště když za to nejste trestně stíhaní. A Electronic Arts vám tuto možnost dává již ve třetí, nejnovější verzi. The Sims 3 je simulátor života, a je to lepší než posledně. Tentokrát přináší mnoho nových možností co se tíče vašich Simíků a toho, co mohou dělat jako třeba rybařit, sbírat motýli nebo se starat o zahrádku.Obrazek
Velkou změnou je klasické menu potřeb jako je hlad, zábava nebo hygiena. Skoro nikdy jste nebyli schopni dosáhnout maximální úrovně co se spokojenosti vaší postavičky týkalo, ale v The Sims 3 to je již možné, aniž byste použily posilovač nálady, čistě vašimi schopnostmi. Stále je zde menu, ale je zde pouze 6 kategorií a to hlad, energie, hygiena, WC potřeba, zábava a společenskost. Systém je však jiný v tom, že přibývají tzv. „náladovky“. Co to je? Jsou to různé malé i velké hodnoty nálady závislé na tom jak se o svého Simíka staráte. Například když je dobrý kuchař, jeho jídla mu dodají kladné náladovky, které přispějí ke spokojenosti. Když k tomu připočtete další věci jako je pohodlná židle, výzdoba místnosti a oblíbená hudba a případně i oblíbené jídlo, váš Simík bude šťastný. Náladovky jsou velmi důležité, protože je ovlivňuje prakticky cokoliv. Simíci mají stále přání, ale můžete si je vybírat z možné nabídky, která se rozšiřuje či zmenšuje, a obavy odpadají, takže aspirace tím také.
Na rozdíl od dvojky, ve trojce existuje jen jedno město, pokud si však nestáhnete jiné, a v tomto městě se můžete zcela svobodně pohybovat. Můžete navštěvovat sousedy, jít na ryby nebo jít do divadla. I vaše pracovní příležitosti najdete ve městě, takže můžete sledovat jak váš Simík jede do práce.
Všechny dovednosti jako vaření byly rozšířeny o mnoho vylepšní, takže se můžete učit nové recepty s rostoucími kuchařskými dovednostmi, ale také můžete provozovat jogging, chodit do posilovny nebo vylepšovat své domácí spotřebiče jako kutil Tim. Sice zmizely schopnosti jako uklízení a kreativita, ale místo nich přichází čtyři nové. Malování, hudba, zahradničení a rybaření. Ano, můžete si koupit kytaru a stát se rockovou hvězdou, ale také můžete pěstovat mnoho druhů ovoce a zeleniny a chytat rozmanité množství druhů ryb.
Také byla rozšířena možnost vytvoření si svého Simíka podle vašeho přání. Nejen že si můžete míchat barvy vlasů i s melíry, ale i barva očí. Podstatně se i zlepšila možnost tvarování tváře, ale je zde menší množství účesů, za to ale přibývají i doplňky jako náušnice nebo i piercing. Také i oblečení podstoupilo řadu změn. Také můžete barvit své oblečení jak je vaše ctěná libost, ale můžete barvit jednotlivé části zároveň, takže třeba ženy mohly mýt dvojdílné plavky každé v jiné barvě a stylu. Také jim můžete nastavit ke každému oblečení jiný účes a doplňky jako rukavice, prstýnky, hodinky a náramky. Další novinkou v designu je revoluční barvení svých domů na stejném principu jako oblečení. U vašich Simíků můžete stejně jako ve dvojce určovat vlastnosti, ale ne již starým „znamením zvěrokruhu“, ale mnohem podrobnějším seznamem, které také ovlivňuje náladu, jako třeba milovník přírody má lepší náladu venku nebo samotáři nevadí být v naprosté izolaci od okolního světa.
Obrazek
Také je velké rozšíření v ohledu vaší práce. Když váš Simík pracuje, můžete mu nastavit, jak se bude v práci chovat, takže buď bude jako pilná včelička, jako lenoch anebo jako vlezdoprdelka. Čím těžší má váš Simík práci, tím rychleji mu klesá zábava a nastupuje stres (negativní náladovka), ale také i vyšší šance na povýšení. U některých prací je také dobré mýt dobré vztahy se svými kolegy anebo i s některými vlivnými lidmi. Ohledně postupu tu také najdete další menu, které určuje rychlost nabývání „bodů“ k povýšení. Ze začátku to je úroveň vašich schopností jako logika, ale například u policie tu poté máte vztah se svým partnerem a dokonce i „psaní hlášení“, které můžete dělat prohrabováním popelnic vašich sousedů nebo zpovídání, které pak napíšete na počítači a pošlete do práce. Také tu je i získávání finanční příspěvky na vaše politické kampaně.
Takhle bych tu mohl psát dlouho, protože toho je tolik, že by to mohlo vystačit na samotné číslo časopisu. Ale je tu ještě jedna ještě jedna důležitá věc, která ve dvojce nebyla, a to že nejen vaši Simíci stárnou, rodí se a umírají, ale také vaši sousedé. Můžete si i nastavit jakou rychlostí budou stárnout nebo jestli vůbec budou stárnout, něco co se nehodí když máte malé dítě, o které by jste se pořád museli starat, protože by nemohlo vyrůst. Je zde jeden způsob, jak si prodloužit život, ale již to není způsobené elixírem mládí za aspiraci, ale na tento recept musí váš Simík být velmi zkušený, schopen dosáhnout několik vlastností na maximum.
A vztahy mezi Simíky také prošlo vývojem. Stále zde musíte začínat od píky, ale můžete mluvit na různá témata podle osobnosti vašeho Simíka. Pokud je váš Simík charizmatický, snadno a rychle získává přátele a může si dovolit víc věcí, nebo pokud je zlý, může dělat různé naschvály a těší ho trápit ostatní. Také se můžete dovídat různé informace o ostatních Simících jako jejich vlastnosti, ale jejich partnery, ať už manželé nebo jen přítel, ale i různé jako třeba zda je Simík bohatý.
Na konec shrnutí. Perfektní grafika, která vás doslova vtáhne do hry, tolik možností, že nebudete vědět na kterou dřív skočit, možnost sbírat brouky, motýly, ryby nebo vzácné kameny, získávání přátel a peněz, že nebudete vědět co s nimi a tak dále. Rozhodně si tuhle hru pořiďte, stojí fakt za to!
================================================================

   Realistický simulátor života    Vysoké nároky na HW
  Výborná grafika    Odebírání vzpomínek Simí
  Mnoho možností ve všech ohledech  

Hodnocení redakce:     80%

Minimální konfigurace:

OS: Windows XP/Vista

Procesor:
2 GHz

Operační paměť:
 1 GB RAM

Grafika:
3D grafická karta s 128 MB


Příslušenství:
klávesnice,myš,DVD mechanika

Volen Metalic

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář