Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Supreme Commander

Recenze:

Žánr: Realtime Strategie                                                 Výrobce: Gas powered Games

Realtime strategie Supreme Commander váz zavede do daleké budoucnosti kde rasa lidí rozkouskovaná do třech mocných národů ( UEF , Cybrané a Aneoné) bojuje mezi sebou o nadvládu nad celým vesmírem.
O čem Commandeři jsou? Je to prosté, na začátku hry dostanete tzv. Commandera což je obří robotická jednotka (nikoliv však největší) a vašim ůkolem je postavit za pomoci commandera (commander má schopnost stavět budovy a některé jednotky) základnu , vybudovat armádu a zničit nepřítele který bude usilovat o to samé co vy. Nic víc v tom nehledejte, jde přeci o strategii. (pozn. Na commanderovi jste životně závislí, pokud o něj příjdete tak je konec (neplatí ve skirmich mode).
Ačkoliv proti sobě válčí lidé na bitevním poli žádné nečekejte, veškeré boje mezi sebou svádějí robotické jednotky od těch nejmenších (zhruba 4x větší než člověk) až po ty největší vysoké několik stovek metrů. Obrazek
Výběr jednotek je opravdu pestrý, ve hře jsou obsaženy všechny bojové složky (pozemní, námořní a vzdušné) a v každé z této složek je zhruba 20 druhů jednotek rozdělených do třech technických levlů kde na tom prvním máte např. jen obyčejné tanky kdežto na tom třetím už jsou k dispozici jednotky vysoké jako mrakodrap (spíše mnohem větší).

Takovéto jednotky zaberou mnoho prostoru a proto je potřeba velké bojiště néli obrovské a to Supreme Commander splňuje do puntíku. Plocha průměrné mapy je zhruba 50 km čtverečných a ty největší mají něco kolem 100 km což je něco nevídaného, ale hra to přímo vyžaduje neboť ve hře můžete postavit až něco kolem 2000 jednotek (už se mi párkrát stalo že se mi na mapu ani nevešly). A takový pohled na zuřící bitvu kde proti sobě stojí na každé straně několik stovek jednotek je úchvatný zvláště když si můžete díky velice vydařené kameře hru přiblížit od zhruba šesti metrů nad zemí až po pohled z oběžné dráhy (různé otáčení kamery je samozřejmostí). Ale je se vůbec při tak podrobném přibližováním čím kochat? Jedním slovem ano. Grafický kabátek hry je natolik vydařený že by se za něj nemusela stydět kdejaká střílečka. 
Ovšem takováto grafická podívaná potěší sice vás ale určitě ne váš Hardware, hra je velice náročná a na pořádné sestavě s dvoujádrovým procesorem a min. 2GB RAM si moc nezahrajete.
Co napsat na závěr? Pokud máte opravdu výkonný počítač tak si hru opravdu vychutnáte a na pár týdnů vás nepustí (někoho nepustí nikdy), pokud ne raději se poohlídněte po nějaké méně náročné protože je možná ani nespustíte což je škoda, protože tato hra je prakticky povinnost pro každého hardcore stratéga a příjemná zábava pro ostatní hráče. Máme tu aspiranta na titul strategie roku.

===============================================================

  Rozmanitost jednotek  HW požadavky
  Gigantické bitvy  Časem stereotypní
  Grafika  Velká podobnost stran

Hodnocení redakce:     87%

Minimální konfigurace:

OS: Windows 2000/XP/Vista
Procesor: 2 GHz
Operační paměť: 1.5 GB RAM
Grafická karta: 3D grafická karta 256 MB 
Příslušenství: DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice
HDD: 12 GB

Boomer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář