Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Flock!

Recenze:

Žánr: Dětská/Strategie                                                          Výrobce: Proper Games

Počítání oveček

Už je tomu pár let co vyšla hra jménem Sheep. Koncept hry byl jednoduchý měli jste pastevce, nebo pasáka oveček chcete-li, který měl za úkol v každé misi nahnat do ohrady své stádečko oveček. Jenže ovečky byly tak trošku hloupé a tak se z toho stával místy i nesplnitelný úkol. Ale co naplat, byla to zábava. A tak se vývojáři z Proper Games rozhodli tento starý skvost oprášit a převést ho do notně modernějšího hávu.
Jak to mám hrát...?Obrazek
Jednoduše. Princip hry zůstal nezměněný. Objevíte se na začatku nějakého ostrova, okolo vás je moře. Na jednom konci vy, na druhém vaše ovečky a vaším úkolem je nahnat stádečko do létajícího talíře. Do létajícího talíře?!? Ano, je to tak. Pastevci nám za těch 10 let trochu zkyborgovatěli a stali se z nich létající talíře. V praxi to ale žádnou velkou změnu neznaméná. Akorát těd pasáčci oveček nevypadají jako kluk, holka popřípadě pes, ale jako UFO. Nedá se svítit, doba se mění. Ale zpátky ke hře. Kde jsme to skončili...hmm...nahnat stádečko...ano...no...úkol zní jednoduše, ale mezi vámi a ovcemi leží nemálo překážek, které vy jakožto létající talíř přeletět můžete, ale s ovečkami je to trochu horší, některé překážky jsou pro ně doslova smrtelné, třeba taková voda je pro ně nepřekonatelnou překážkou. Takže abychom si shrnuli pravidla hry...máte UFO, máte ovečky, máte vytyčenou trasu s překážkami, máte vodu, do které ovce nesmí spadnou, musíte je dovést do domečku/velkého UFA. Ale jak na to. Inu jednoduše, ovečky se totiž bojí paprsku, který létající talíř vysílá. Takže když se k nim přiblížíte rozeběhnou se pryč. Naštěstí ale drží při sobě ve stádu, takže je snadnější je provést jednotlivými levely. Ale pořád jsou tu ty všemožné překážky. Stromy, kameny, ohrady, bahno, mosty, katapulty nebo třeba bytost co chytá v obilí, to je jen výčet z nástrah, které na vás číhají.
Navíc ovce nejsou jediným dobytkem, ze který si zahrajete, jsou tu zde i krávy, slepice nebo prasata. Každé zvířátko se chová jinak. Což je milé zpestření. Obrazek
Nyní přejděme k technické stránce. Grafika nabyla sešívaného dojmu (nic proti slávistům). Vše jakoby bylo z látky. Objekty nabraly zřetelnější texturu a o pár set polygonů víc než Sheep. Vše působí takovým milým infantilním až kýčovitým dojmem. A právě grafika je stránka, ve které hra odskočila svému předchůdci nejdál. Za to si autoři zaslouží malý aplaus. Zvuky a hudba nijak neoslní, ale ani neruší, zvířata pěkně kvíkají a hýkají, takže je všechno v naprostém pořádku.
Ale abych nepřechválil...Flock! má totiž taky jednu hodně stinnou stránku a tou je stereotyp. Hrajete, hrajete, je to zábava, jenže najednou začnou být levely nápadně podobné, nové herní mechanismy dojdou a hra už nemá co nabídnout. Právě tady padla kosa na kámen. Sheep totiž vždy když se začal dostavovat stereotyp přišlo s něčím novým. To Flock! neumí.
Autoři se to sice snažili zamaskovat vestavěným editorem, který je sice fajn, ale jenom ze začátku. S přibývajícím časem ho totiž začne trápit stejný nešvar jako celou hru. Totéž platí pro multiplayer (ten se dá hrát mimochodem i ve dvou lidech na jednou PC – malé plusko). Nezbývá nám tedy než si jen smutně povzdychnout. Flock! je jednoduše zábava na jeden volný večer, potom se k němu už nevrátíte. O koupi bych uvažoval jenom v případě, že vám doma pobíhají nějací ti mladí skautíci (rozuměj šputni...no prostě děti) předškolního věku, pro které by nahánění oveček mohla být nefalšovaná zábava (dokonce nemusí mít ani pastevecké sklony). To je tak vše, co bych k tomu chtěl říct. Howgh. Domluvil jsem. 

=============================================================

  Grafika  Stereotyp                          
  Hratelnost                 Stereotyp 
 Editor

  Stereotyp 

Hodnocení redakce:     70%

Minimální konfigurace:

OS: Windows XP/Vista/7
Procesor: 2 GHz
Operační paměť: 512 MB RAM
Grafická karta: 3D grafická karta s 128 MB
Příslušenství: DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice
HDD: 128 MB

Nick52

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář