Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

FIFA 2001

Recenze:

Žánr: Sportovní                                                                      Výrobce:Electronic Arts

Těšil jsem se na další díl FIFA od EA Sports,ale po pár desítkách minut jsem musel uznat,že se tentokrát vývoj směrem kupředu moc neposunul.Abych se alespoň trochu pobavil,postavil jsem si svoje mužstvo snů včetně hromady náhradníků,hráčům dal ty nejlepší vlastnosti(lítal jsem po hřišti jako blesk a unikal soupeřům jako Zátopek v dobách své největší slávy,tvrdě a nemilosrdně jsem střílel,vysekával parádní nůžky,fauloval,…) a začal porážet renomované protivníky.Italové dostali sedm,Francouzi pět a Brazilci (aby jim to nebylo líto) dokonce deset golů.Obrazek
A to přesto,že proti Zidanemu hrál ve středu pole můj děda Tonda,v útoku sázela goly moje mamka,v obraně tvořili neprostupnou lajnu moje sestra,sestřenka a bratránek a v bráně jsem byl (jako vždy) já.
Všechno jsou to úpravy malé,nenápadné a tak se opakuje to, co v roce 2000. Srovnáme-li FIFA 2001 s NHL 2001,pak musíme obdivovat skvěle hrající hokejisty,pohybující se hřištěm,najíždějící do výhodných pozic,čekající za brankářem na doklepnutí puku.
Ve FIFA 2001 se opět ženete v brejku na brankáře,který vybíhá,ale váš volný spoluhráč si nenaběhne před branku,jen tupě stojí jakoby čekal,co se stane.Právě ve strategii hry čeká programátory z EA Sports nejvíce práce.Nejspíše si to nechávají na další roky,když v roce 2001 měli neotřesitelnou pozici a žádnou konkurenci. V každém případě, ti kteří mají PlayStationy,jsou na tom lépe. This is Football 2 od Sony je co se týká hratelnosti trošku jiný kafe a je úplně někde jinde než „chaboučká“ FIFA 2001.
Ale abych jen nekritizoval,pokud jste ještě žádný fotbal na svém PC nehráli a jste nováčky,pak budete určitě spokojeni.Určitě si vyzkoušejte mody pro různou rychlost hry (začněte při zemi),zatrénujte,zahrajte si přátelák,vytvořte svoje mužstvo,ligu.Budete kupovat a prodávat hráče(mod kariéra pro tři sezony),zvyšovat a snižovat jejich cenu podle toho,jak se jim bude dařit. Česká liga bohužel není mezi sedmnácti ,které můžete zvolit,v nabídce chybí i Slavia a Sparta pro mezinárodní klubovou scénu
.

Závěrem-Až při pečlivém zkoumání zjistíte,že FIFA 2001 má lepší grafiku,lépe zpracovaný pohyb hráčů,věrné tribuny se skandujícími davy mávajícími prapory,zvukové efekty jako funění,křupnutí zraněné nohy při tvrdém šlapáku atd. .Konečně se něco děje i na lavičce náhradníků,hřiště je lépe osvětlené,stíny hráčů reálnější,kolem hřiště skutečné reklamy,brankáři se odvážejí z malého vápna a vrhají se na centrované míče,oceníte i pokus o odlišení tváří jednotlivých hráčů (v minulých verzích si hráči byli podobní jako vejce vejci).

================================================================

  Lepší grafika  Nepříliš velká změna oproti předchozímu dílu
  Zvuky,fanoušci,stíny  Chybí česká liha,Slavia,Sparta
  Konečně alespoň trochu rozdílné obličeje  Umělá inteligence

Hodnocení redakce:  65%

Minimální konfigurace:

OS: Windows 98/2000/XP
CPU: 1.5 GHz
Operační paměť: 512 MB
Grafika: 3D grafická karta 128 MB
HDD: 300 MB

================================================================

Shav0

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář