Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Far Cry

Recenze:
Žánr:
3D Akční
Výrobce:

3D akční střílečka z pohledu první osoby od tvůrců ze společnosti Crytek vás zavede na vzdálený tropický ostrov, vžijete se do role Jacka Carvera, bývalého příslušníka speciálních jednotek amerických Navy Seal nyní majitele jachty kterého si najme krásná vámi dosud neznámá žena aby jste ji zavezl k tomuto ostrovu kde chce údajně jen nafotit pár neškodných snímků, … že je to zatím nezajímavé?  To se v okamžiku změní kdy záhadná žena odplouvá na skůtru a vzápětí vaši jachtu zasáhne raketa a vy se ocitáte ve hře o přežití kdy stojíte sám tváří tvář celému tajemnému ostrovu…. Tímto je tak ve zkratce vysvětleno úvodní intro.Obrazek
Vašim nejčastějším protivníkem se zhruba do půli hry stávají obyčejní žoldáci, kteří jsou ale nesmírně inteligentní ( autoři na umělé inteligenci opravdu zapracovali) a budete se s nima setkávat po celou hru, ze začátku to jsou pouze řadoví vojáci ale ke konci se již střetáváte s elitníma jednotkami které vám dají pořádně zabrat. Ale žoldáci nejsou to jediné co vás na ostrově čeká, asi tak v půlce hry zjištujete co se na ostrově opravdu děje a že vše má na svědomí údajně nezvěstný vědec který zde dělá pokusy na lidech a který také unesl onu ženu z intra která jistojistě nebyla pouhá fotografka. A tak se budete postupně setkávat se zmutovanýma stvůrama které jsou zatraceně nebezpečné a jsou vás klidně schopny skolit na jednu ránu.
Hra je rozdělena zhruba do dvaceti levelů. V každém z nich máte naprostou volnost pohybu. Úkol sice zůstává pořád stejný a to dostat se z místa A do místa B ale možností jak se tam dostat je mnoho a je na vás kterou z nich si zvolíte. Takže průměrná doba dohraní je zhruba 20 hodin. Na střílečku to je dost.
Ostrov je velký a kdybyste ho měli projít celý jen pěšky tak by jste se asi zbláznili, takže tu jsou způsoby jak si cestu usnadnit…. Je libo terénního jeepu s kulometem na zádi nebo třeba bojový člun aby jste pořád nemuseli plavat  a co takhle rogalo, ve Far Cry není problém.
Nepřátel je hodně a proto je potřeba mít něco čím by se dali jejich počty trochu zredukovat, k tomu slouží poměrně pestrý zbraňový arsenál. Od mačety kterou ve hře skoro nevyužijete k pistoly nebo k M4, na boj zblízka určitě oceníte brokovnici a na boj z dálky zase odstřelovačku a pro boj s velmi odolným nepřítelem nebo helikoptérou tu je RPG.
Poslední věc o které se zmíním je grafika, která je na svou dobu (2003) naprosto nadčasová a když se k tomu přidá perfektní osvětlení a zvuk tak si opravdu budete připadat jako by jste na tropickém ostrově byly v reálu (i když zrovna na tomhle ostrově bych rodinnou dovolenou nedoporučovalJ).
Far Cry je krásná hra která potěší každého hráče akčních her.

=================================================================

  Grafika + Atmosféra   Vysoké HW nároky
  Herní doba
  Nic pro slabé nátury
  AI
  Nic moc příběh

Hodnocení redakce:    89%

Minimální konfigurace:

OS: Windows 98/2000/XP

Procesor: 1000 MHz

Operační paměť: 256 MB RAM

Grafická karta: 3D grafická karta 128 MB

Příslušenství: DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice

Devil

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář