Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

FallOut 3

Recenze:

 

PŘÍBĚH
Děj hry nás zavede do roku 2277…Na Spojené státy Americké je vypálena série raket s menším atomovým překvapením. Všichni asi víte jakou taková atomová puma udělá neplechu. Američané reagují stejným kalibrem, až na to že jej adresují na všechny světové strany. Svět upadá do jaderného holocaustu, polovina světové populace je vyhlazena a ti co přežijí uprchnou do atomových krytů, ti méně šťastní podlehnou zákeřné mutaci. Svět jak jsme ho dosud znali přestává existovat... Obrazek

Narodit se do této doby by si přál asi málokdo z nás, bohužel nikdo z nás neovlivní kdy a komu se narodí, stejně jako náš hrdina, který prožívá celé dětství uzavřený v atomovém krytu…
Postupem času začne radiace ustupovat a první odvážlivci se rozhodnou konečně vypadnout z chladných krytů a prozkoumat svět tam venku a náš hrdina je jedním z nich…

 

HRA
Předchozí Fallouty byli klasický klikací RPG hry, což znamená že jste klikli myší kamkoliv na mapu a vaše postavička tam bleskurychle doklusala. 
Pokud přesně tohle čekáte i od Fallout 3, tak vás asi trochu zklamu. Fallout 3 je totiž plnohodnotná 3D střílečka s velmi výraznými prvky RPG, tak trochu bych jí přirovnal ke Stalkerovi, kterého jsme již také recenzovali.
Na úplném začátku hry si musíte tak jako v každém správném RPGéčku vytvořit vlastní postavu. A že je opravdu co vytvářet…. Nejen že si můžete vybrat pohlaví (! pouze muž nebo žena, žádní hermafroditi!), ale i všemožně upravovat a tvarovat různé části těla (především hlavu a obličej) a samozřejmě vybírat povahové rysy a dovednosti postavy neboli také Atributy postavy, které si postupem hry budete vylepšovat, stejně jako v předchozích dílech jich máme 7:  Strength (Síla postavy), Perception (Vnímání postavy-schopnost lépe reakce na okolní podněty), Endurance (Výdrž postavy), Charisma postavy, Agility (Hbitost postavy), Inteligence, Luck (Štěstí).
Tak kupříkladu Charisma ovlivňuje úroveň vyjednávání či obchodování, Síla zase nosnost vaší postavy, a tak dále…

Tyto základní atributy ovlivňují speciální dovednosti postavy a to jest: Zacházení se střelnými zbraněmi ( lehké, těžké a energetické zbraně), boj s chladnými zbraněmi (nože. Tyče atd…), boj beze zbraně, Výbušniny, Plížení, Opravy, Páčení zámků, Léčení, Vyjednávání, obchodování a Znalost divočiny.

DOBRÁK OD KOSTI?
Tak jako ve Star Wars můžete být buď na Světlé či Temné straně, i zde si můžete vybírat, zda vaše postava bude zlá či dobrá. 
Přejeme ti vše nejlepší a hlavně spoustu krásných,radioaktivních let v krytuZachráníte  nebohou oběť před krvelačnými mutanty? Obdarujete žebráka trochou vody? Zachráníte nebohé děti ze spárů Otrokářů?...Pak jste dobrák a dobré postavy ve hře o vás budou mít pozitivní mínění. Pokud budete vraždit, krást, prodávat lidi do otroctví, nebo se dokonce stanete kanibalem, pak nečekejte Nobelovku za Mír, ale spíš otevřenou náruč u všech záporných postav jako jsou otrokáři, vrazi , zloději nebo kanibalové. To jakou pověst si ve hře vybudujete záleží jen na vás.


PROSTŘEDÍ
Rozloha světa je obrovská, stejně jako možnost prozkoumat každý kout a každou škvíru, což se vyplatí, protože tak odhalíte mnoho skrytých oblastí, táborů a najdete mnoho užitečných předmětů. 
K tomu aby jste se neztratili máte speciální kompas určující šipkou vzdálenost nějaké důležité lokace.

ŽIVOTNOST
Pokud budete plnit výhradně úkoly vztahující se k příběhu, můžete hrou prolétnout za víkend. Naštěstí hra disponuje mnoha vedlejšími úkoly a při jejich poctivém plnění vám hra vydrží mnoho dní či týdnů.
Co mě ale mrzí je nemožnost vrácení se do hry po ukončení příběhu.

GRAFIKA
Grafika je na tak vysoké úrovni, že se může směle porovnávat i s těmi graficky nejlepšími tituly co jsme měli možnost spatřit. Obrazek
Samozřejmě že to není zadarmo a dań si to vybere na našem Hardwaru, takže si ještě před samotným hraním zkontrolujte zda vaše PC vyhovuje požadavkům.
 

ZÁVĚR
Fallout 3 je nekorunovaným králem RPG her. Až na několik neduhů jako jsou občasné bugy ve hře, které jistě vyřeší opravný patch se jedná o vynikající RPG hru se spoustou možností, které nemá ani smysl psát neboť bych tu seděl ještě zítra.
Jste li vyznavači RPG a navíc ještě fanoušci Falloutu, neváhejte a jděte hrát, ta hra za to stojí…

===============================================================

  Grafika    Občasné bugy
  Spousta možností    Vyšší Hardwarové nároky
  Dlouhá životnost hry               Nemožnost hraní po dokončení příběhu

Hodnocení redakce:     92%

Minimální konfigurace:

OS: Windows XP/Vista/Windows 7 

Procesor:
Intel Core Duo 3 GHz

Operační paměť:
 2-4 GB RAM

VGA:
512 MB


HDD:
12 GB

Boomer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář