Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Doom 3

Recenze:
Žánr:
Výrobce: ID Software

Naše čekání skončilo, po více jak deseti letech se vrací průkopník na poli 3D Firstperson akce. Před deseti lety to byla naprostá revoluce v oblasti her a možná vůbec nejlepší akční hra všech dob. Ale co teď? V roce 2003. Bude DOOM3 alespoň důstojným nástupcem předchozího DOOM2 a nebo to bude jen tuctová střílečka která ponese jméno legendy. Na to se podíváme v této recenzi.

VÍTEJTE NA MARSU

Celý děj se odehrává v roce 2150. Lidstvo zkoumá na planetě Mars možnosti teleportace která dokáží přenést jakoukoliv hmotu kamkoliv ve vesmíru.

Vy se vžijete do role nejmenovaného Marinka který byl vyslán na Mars, konkrétně do výzkumného střediska UAC( Union Aerospace). Krátce po vašem příletu je spuštěno testování oněch teleportů ale z testování se stane katastrofa a z teleportů začínají vycházet monstra ze samotného pekla. Boj o přežití může začít….

Hra

DOOM 3 je klasická akční střílečka z pohledu první osoby a v principu je stejná jako její předchůdci, to znamená že celou hrou procházíte naprosto sám (jste prakticky jediný kdo přežil) a kosíte vše co vám příjde do cesty. A je opravdu co kosit, staří známí z DOOMA jsouObrazek zpět, vrátil se starý dobrý Imp, nekromant, zombík nebo třeba můj oblíbený Knight of hell.

Teď už to ale nejsou ty poskládáné čtverečky jako před deseti lety ( i když na tu dobu to byla dechberoucí grafika) , teď stejně jako před deseti lety se jedná o nejlepší grafiku současnosti a to bez debaty).

Hra je rozdělena zhruba do dvaceti misí kde na konci vás čeká souboj se starým známým (jméno neprozradím). Veškeré mise se odehrávají uvnitř výzkumného střediska ve velmi temné atmosféře kde světlo uvidíte jen když si zapnete baterku.

Atmosféra je tak děsivá že budete mít problém udržet své spodní prádlo suché (před hraním doporučuji dlouho dehydrovat jinak si spoďáry užijou).

Co bych dále zmínil je zbraňový arsenál , který je velmi pestrý, od baterky k pistoli, nebo raději samopal brokovnici? Či dokonce raketomet nebo starou známou BFG9000? Výběr je jen na vás.

Závěr

Už to není revoluce jako před deseti lety, to jsem ani neočekával. DOOM 3 ale rozhodně nezklamal a je to důstojný zástupce nepřekonatelného DOOM1 a DOOM2 . Jediné co bych hře vytknul je až moc velká náročnost na hardware, ale to je vykoupeno nejlepší grafikou dneška (minimálně do příchodu F.E.A.R.). Pro fanoušky série DOOM je to povinnost, pro ostatní jde o velmi vydařenou hru a adepta na hru roku 2003. ID software splnili co slíbili a my se už můžeme těšit na další díl, který snad příjde na trh dříve jak za 10 let.

=================================================================

  Starý dobrý DOOM  Starý dobrý DOOM
  Grafika a Atmosféra
  Brutální HW požadavky
  Výběr zbraní a nepřátelé
  kratší herní doba

Hodnocení redakce:     92%

Minimální konfigurace:

Procesor: 1800 MHz

Operační paměť: 1500 MB RAM

Grafická karta: 3D grafická karta 256 MB

Příslušenství: CD-ROM/DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice

Devil

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prosba

(Richard, 13. 2. 2012 13:44)

kdo je výrobce hry doom3

Nemůžu

(Sooe, 2. 7. 2010 22:55)

Zdar...DooM 3 sem koupil asi před rokem a ještě sem ho nedohrál.Vždycky mě tak něco vyděsí,že si musím dát 14 dní pauzu:)Moc už ho nehraju,protože sem koupil LCD a tak vysoký rozlišení hra nenabízí:(Jinak stará Dobrá klasika...