Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Company of Heroes

Recenze:
Žánr: Realtime Strategie
Výrobce:
Relic Entertainment

Company of Heroes je akční strategie která vás zavede do období druhé světové války konkrétně do roku 1944 kde budete bojovat na straně spojenců proti rozpadající se třetí říši.

KAMPAŇ
Kampaň v Company of Heroes se skládá zhruba z patnácti dlouhých a velice zábavných misí. Jak jsem se již zmínil hrajete pouze za spojence ( hra za Německo bude zřejmě přístupná až v datadisku) a vaše první kroky budou směřovat na pláže Normandie v den D a budou končit až známým uzavřením Rhurské Kapsy ( kompletní obklíčení německé sedmé armády na západě).
V každé misi máte vždy jeden nebo více primárních úkolů které pro další postup musíte splnit (např. dobytí předem stanoveného místa, nebo zničení konvoje či továrny na rakety V2 atd.) a také sekundárních které sice nejsou povinné ale zase za ně dostáváte vyznamenání v podobě odznaků (např. zničení tankové divize, záchrana obklíčených spojeneckých vojáků či zabití určitého počtu nepřátel a mnohem více).
Company of Heroes nenabízí pouze kampaň ale také známý Skirmisch a podporována je i hra pro více hráčů (buď přes internet nebo LAN.

O HŘE (herní režim Skirmich + kampaň)
Jak jsem již psal, kampaň je hratelná pouze za spojence, to ovšem neplatí ve Skirmich mode kde máte k dispozici jak spojenecká tak i německá vojska.Obrazek
Princip hraní je jednoduchý, postavte základnu a zničte nepřítele. Ze začátku máte vždy jednotku inženýrů kteří jako jediní dokáží stavět budovy  v základně. Ke stavění základny a budování armády potřebujete nějak zdroje, v Company of Heroes to je tzv. pracovní síla, tu potřebujete hlavně k tomu aby jste mohli vycvičit pěchotní vojsko,  poté jdou to pohonné hmoty- ty jsou hlavně potřeba ke správné funkci vašich motorizovaných či pancéřových jednotek, a také střelivo které potřebují všechny vaše jednotky. Další důležitá věc je tzv. limit jednotek což znamená že nemůžete stavět armádu do zblbnutí, takže nečekejte žádné gigantické bitvy se stovkami jednotek ( samotnému hraní to vůbec nijak nevadí).

Zdroje si ale jen tak nevycucáte z prstu. Mapa je totiž rozdělená do tzv. styčných bodů , každý z nich je označen vlajkou a slouží k něčemu jinému, jsou zde ty co vám doplňují palivo, munici a také pracovní sílu a zvyšují limit jednotek, k dosažení vítězství je nutné zajmout a udržet co nejvíc těchto stanovišť (bez munice přeci žádná puška nevystřelí, bez nafty se žádný tank nerozjede).
Ještě se zmíním o tzv. bojových bodech které získáváte za zničení nepřátel , za tyto body si můžete kupovat různá vylepšení vzhledem k vámi zvolené bojové doktríně (např. povolání leteckého náletu, nebo přivolání tankového esa s tankem TIGER)

JEDNOTKY
Ve hře jsou dva druhy- pěchota , vozový park a dělostřelectvo.
U pěšáků to jsou již zmínění inženýři , standartní pěchota kterou lze vylepšit buď kulometem nebo raketometem, minometčící a odstřelovači, německá strana má navíc ještě držitele rytířského kříže a americká strana má rangery (obě jsou elitní jednotky.)
U dělostřelectva to jsou známé PAK-37 (protitanková děla) , hrůzostrašné flaky 88mm  a dalekonosné nebelwelfery a minomety (německá strana).
50mm protitanková děla a 200mm houfnice u spojenců.
Z vozidel bych zmínil takové stroje jako byli německý PanzerIV , Stug IV , Panther a nepřekonatelný TIGER nebo americký Sherman, či Pershing ( vše jsou tanky).Obrazek
Poté ještě různá lehce obrněná vozidla a transportéry.


GRAFIKA
Nejsilnější stránka hry. Co se týče strategií jde doposud zřejmě o vůbec nejlepší grafiku.
Vše je vymodelováno do nejjemnějšího detailu. Vynikající osvětlení, vynikající hudba a moc hezky ztvárněné výbuchy, při hraní Company of Heroes si budete připadat jako by jste se dívali na záběry z opravdových bojů. Vše je jako v realitě, tankům lze ustřelit pásy, zničit motor, ustřelit přídavné pancéřování nebo rozstřelit hlaveň (a bez hlavně je i ten nejmocnější tank naprosto bezbranný ), vojáci se po výbuchu rozlétávají na kusy nebo se jen bezmocně choulí na zemi v panic před strašlivou palebnou převahou nepřítele.
Jedinou drobnou chybkou na kráse je občasné vypadávání umělé inteligence a trochu podivné chování jednotek.

ZÁVĚR
Máme tu jednu z nejlepších válečných strategíí všech dob. Nic víc nic míň.

=================================================================

  Grafika a atmosféra   Občasné vypadávání AI
  Druhy jednotek   Velké HW nároky
  Vše ostatní

 

Hodnocení redakce:     96%

Minimální konfigurace:

OS: XP/Vista

Procesor: 2 GHz

Operační paměť: 512 MB RAM

Grafická karta: 3D grafická karta s 64MB

Příslušenství: DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice

Devil

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář