Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Call of Duty: Modern Warfare 2

Návody:

Žánr: Akční                                                                     Výrobce:Infinity Wards

Mise I

S.S.D.D. – Výcvikové středisko

Po skončení úvodní animace se jako voják PFC Joseph Allen ocitnete v Afganistanu na americké vojenské základně, kde pod vedení seržanta musíte projít základním výcvikem. Popojděte tedy dopředu a seberte zbraň, otočte se a rozstřílejte všechny terče, které se vám postupně objevují, po obdržení příkazu se skrčte (C) a udělejte totéž. Jakmile tento úkol splníte, seržant vám uvolní cestu a vy pokračujte vpřed, po chvíli odbočte doprava a u sedícího vojáka si seberte pistoli. Pokračujte doleva, zabočte doprava, nyní musíte jít vpřed a postřílet všechny terče, na kterých jsou zobrazeni teroristé, na terče s portréty civilistů ale střílet nesmíte. Navíc je dobré dosáhnout při splnění tohoto úkolu co nejkratšího času, podle toho budete nakonec i vyhodnoceni. Prostřílejte se tedy vpřed přes terče, pokračujte po schodišti nahoru, první terč nahoře srazte pažbou zbraně (E), poté pokračujte v likvidaci terčů doprava, seskočte dolů, stále likvidujte terče s teroristy, na konci se rozběhněte (levý Shift+W), spatříte vaše vyhodnocení, zabočte doprava a poté vlevo, tak se spustí animace a po jejím skončení se ocitnete přímo uprostřed boje.

Týmová hra

Dobře se kryjte, přepněte se na granátomet a likvidujte teroristy na protější straně, pokud vám přece někteří projdou, objeví se vlevo na konci mostu, rychle je taktéž zlikvidujte, jinak vám most, který se pomalu vysouvá vpřed, zlikvidují a skončili jste. Jakmile se vám to podaří a most se vysune, přejedou po něm vaše tanky a obrněné džípy, utíkejte dozadu ke schodišti a vyběhněte nahoru na most, dejte se doprava a nastupte si do jednoho z obrněných džípů, tak zasednete automaticky za jeho těžký kulomet a rozjedete se vpřed. Jeďte za vaší kolonou a likvidujte z vašeho kulometu ohniska odporu, zděšených civilistů si nevšímejte, tak dojedete až na místo, kde se váš džíp zastaví a vy si z něj automaticky vystoupíte. Ihned zlikvidujte několik teroristů, vpravo vstupte do domu, prostřílejte si cestu nahoru po schodišti, vyčistěte i přilehlé místnosti, nahoře seberte raketomet a vlevo z okna postřílejte bandity. Oknem pak vylezte ven, vstupte do domku vpravo, opět se prostřílejte výš a pokračujte vpřed. Na konci vyběhněte ven na ulici, pokračujte dál uličkou dolů doprava, za neustálé likvidace teroristů jděte stále vpřed, projděte úzkým vchodem a setkáte se s kamarády, hlavně s generálem Shepherdem a kapitánem Mac Tavishem, tím tato část končí.

Nervák

Opatrně přejděte doleva po úzké ledové římse, nyní musíte pomocí jakýchsi cepínů vylézt na vrcholek ledového převisu a to tak, že budete střídavě přidržovat pravé a levé tlačítko myši, čímž jeden cepín zabodnete do ledu a druhým se vytáhnete o kousek výš, tímto způsobem si tedy vylezete až nahoru, kde se setkáte opět s kapitánem Mac Tavishem. Přeskočte si za ním doprava, uklouznete, ale kapitán vás zachytí, ale převis se utrhne, rychle se zachytněte a stejným způsobem pomocí cepínů se vyškrábejte nahoru. Vydejte se za kapitánem doleva, teď už cepíny nepotřebujete, promluvte si s kapitánem, zapojte si obrazovku radaru (3) a vydejte se za ním. Zabočte doprava, zlikvidujte teroristy, mrtvým posbírejte zbraně a munici (to dělejte stále, nebudu už na tuto nutnost upozorňovat). Jděte za kapitánem a zbavte se několika dalších banditů. Prostřílejte si cestu vpřed přes další houfec teroristů až k bráně, kde vpravo od ní aktivujte nálož (F). Pokračujte v cestě kolem letadel vpřed, pokračujte dolů a jděte doleva, tak se opět setkáte s kapitánem, následujte ho dovnitř budovy. Jakmile začne něco kutit, vyběhněte po schodišti nahoru a aktivujte další nálož, z okna rychle postřílejte kapitána ohrožující teroristy, kapitán nesmí zemřít. Jakmile teroristy do jednoho zlikvidujete, seběhněte dolů, rychle vyjděte ven, tank vlevo lze zničit granáty, ale vydejte se doprava, prostřílejte se vpřed, sestřelte bandity ze sněžných skútrů a několik dalších pěších, seběhněte za kapitánem, rychle se otočte a postřílejte další bandity. Nasedněte na některý nyní již volných skútrů, tak se na něm rozjedete vpřed, kapitán učiní totéž, takže ho na skútru následujte, je to krkolomná jízda, ale nakonec dojedete až k letounu, kde tuto část hry zakončíte.

Ne Rusky

Zcela negativním „hrdinou“ v této části hry je Rus Makarov, který je banditou a hrdlořezem a pro peníze udělá všechno, vyvraždil by klidně za příslušný obnos i celou vlastní rodinu. Podle toho se také chová nyní v Moskvě na letišti, chcete-li této brutální části vyhnout, klidně ji přeskočte, na výsledku hry to nebude mít žádný podstatný vliv. Jestli ale chcete, potom ji spusťte, vězte však, že se musíte přidat Makarovově bandě a společně s nimi kosit nevinné civilní obyvatelstvo. V průběhu masakru nesmíte zastřelit ani náhodou některého člena bandy, tak byste se prozradili a skončili byste. Postupujte tedy vpřed a likvidujte společně s bandity civilisty, prostřílejte se vpřed a zabočte doprava na schody. Nahoře pokračujte v likvidaci civilistů, vyjděte uličkami vpravo a následujte Makarova doleva. NA konci seběhněte doleva dolů, následujte Makarova doprava, seběhněte dolů po schodech. Jakmile Makarov vykopne dveře, následujte ho až na letištní plochu, kde postřílejte společně ochranku letiště. Poté následujte znovu Makarova dopředu, projděte za ním dveřmi, doběhněte k sanitce, do které Makarov nastoupí se svými společníky, vy však skončíte s kulkou v hlavě, čert ví, jak vás Makarov prokoukl, když jste mu tak vydatně v boji pomáhali, ale stalo se tak, zřejmě chtěl tuto zbytečnou krvavou akci svést na Američany.

Dostaň ho

Vaším úkolem v této kapitole, kdy se ocitnete v Brazílii v Rio de Janeiro jako seržant Price, máte za úkol chytit překupníka zbraní jménem Alejandro Rojas, zvaného Červený Alex, který se zúčastnil masakru v Rusku. Po skončení úvodní animace pojedete v osobním autě za dodávkou, jakmile tato zastaví, zprava vyjde Jones, poskok Makarova, který zastřelí celou posádku, která z ní vystoupila, poté zastřelí i vašeho řidiče. Váš kapitán vyskočí z auta, udělejte tedy totéž, utíkejte za ním, držte se mu v patách, zabočte doprava a poté znovu doprava, přeběhněte na levou stranu ulice a vstupte do uličky vlevo. Zabočte doprava a hned na to dvakrát doleva, spatříte padoucha, jak utíká nahoru po schodišti, nesmíte ho nechat utéci, ale ani zastřelit, je nutné ho pouze střelit do nohy a poranit ho. Poté se vydejte po schodišti nahoru, odbočte vlevo a pobijte nejbližší bandity, seskočte dolů a pokračujte vpřed. Bylo by zcela zbytečné, vám popisovat vaše další kroky, prostě postupujte opatrně vpřed, likvidujte bandity, je jich tady jako much na lejnu, jsou poschováváni i v domcích a objevují se zcela znenadání, dokonce i na střechách domků. Střílejte i zdivočelé psy a pokračujte stále vpřed, musíte se dostat až k nejvýše umístěným domkům. Přeskakujte tedy mezery, procházejte stále výš po lávkách a po schodištích, tak se prostřílíte až k hořícímu osobnímu autu. Zbavte se posledních nepřátel, střelte do chumlu elektrického vedení na sloupu a poté vstupte do úzké temné uličky, na jejím konci už spatříte vašeho kapitána, který šel jinou cestou před vámi, jak vyskočí z okna a drží klečícího Jonese „v šachu“ s namířenou pistolí. Popojděte vpřed a tak ukončíte nejen tuto část, ale i celou tuto misi.

Mise II

Vlkodlaci

Vaším úkolem nyní je lokalizovat a ochránit RAPTOR během začátku invaze. Po skončení úvodní animace jedete v autě za vaším obrněncem, jakmile tento zastaví a vyskáčou z něj vaši kamarádi, vystupte si také a utíkejte za nimi. Nepřátelský střílející tank před vámi nemůžete zničit, takže rychle zabočte za kamarády do uličky vpravo, na konci odbočte mírně doleva a projděte dál otevřenými vraty. Pokračujte stále vpřed, odbočte vlevo a poté na silnici vpravo. Jste pod palbou těžké nepřátelské techniky, vhoďte tedy před sebe dvakrát kouřový granát (Q), pak rychle proběhněte kouřovou clonou a za ní vběhněte do uličky vpravo. Postřílejte první nepřátelské výsadkáře, pokračujte uličkou vpřed, postřílejte další parašutisty u benzinové pumpy, odbočte doleva a přeběhněte na druhou stranu ulice, vydejte se dopředu. Postřílejte nepřátele, ohrožující vás zleva z budovy, vydejte se do budovy vpravo, postřílejte parašutisty a vejděte do kuchyně. Zde vzadu se nalézá žebřík, po kterém si vylezte nahoru na střechu (obr.1), zde se nalézá automaticky střílející, velice účinný kulomet, který lze přenášet (F) z místa na místo a tak si pomáhat při likvidaci zle útočících nepřátelských hord. Likvidujte ale i z vašich zbraní nepřátele dole před vámi, ale buďte připraveni postřílet i ty nepřátele, kteří se dostanou za vámi na střechu a vpadnou vám do zad. PO chvíli dopadne přímo na střechu další nepřátelský paradesantní výsadek, můžete si najít a přepnout se na zbraň s nočním viděním, jakmile zdoláte i tento nápor nepřátel, otvorem ve střeše si seskočte nazpět do kuchyně. Odtud vyjděte ven, odbočte doleva a vstupte do restaurace s nápisem DINER, postřílejte parašutisty, poté seberte z kuchyňské linky Predátora, což je přístroj, pomocí nějž zaměříte nepřátelské cíle a přivoláte na ně raketovou palbu. Po jeho zapnutí (4) se vám objeví na obrazovce mapa, na níž jsou červeně označeny nepřátelské cíle. Tyto se ale samozřejmě pohybují, takže označte levým tlačítkem myši vámi vyhlédnutý cíl, tak dáte pokyn k vystřelení rakety a nyní myší posunujte váš kurzor tak, abyste váš hledáček udržovali stále na vybraném cíli. Tak raketa doletí na vámi označené místo a vybuchne, čímž zničí označený cíl a jeho blízké okolí. Tímto způsobem tedy zničte nejdříve veškerou těžkou nepřátelskou techniku. Jakmile se vám to podaří, vraťte se zpět do restaurace DINER a znovu pomocí Predátora likvidujte stejným způsobem i nepřátelskou pěchotu. Poté, co vám Predátor přestane fungovat a vy o něj přijdete, eliminujte pěchotu z vašich zbraní, sestřelte vrtulník, prohledávejte okolí a likvidujte nepřátelské parašutisty, prohledávejte celé okolí až do té doby, než dostanete příkaz vrátit se na seřadiště. Tehdy se vydejte nazpět k benzinové pumpě a po silnici jděte vpřed, tak dorazíte na seřadiště, kde si nastupte do jednoho z džípů a tak tuto část ukončíte.

Sršní hnízdo

Vaším úkolem je nyní uniknout po splnění úkolů z lokace Favely, vydejte se tedy dopředu, zabočte doprava a vejděte do uličky vlevo. Postřílejte nepřátele před vámi a nahoře na střechách, zlikvidujte i kulometčíky na obrněných džípech, kteří se před vámi po chvíli objeví, odbočte doleva a prostřílejte se doprava. Vyběhněte po schodišti nahoru, odbočte doprava, prostřílejte se do uličky vlevo, zbavte se všech nepřátel. Prostřílejte se doprava, pokračujte doleva, u kurníku se slepicemi (mimochodem, i ty lze postřílet, raději však šetřete municí) se prostřílejte doleva, dejte se doprava, prostřílejte se doleva, lomenými uličkami pokračujte stále vpřed. Přes vchod vlevo obejděte hořící náklaďák, proběhněte domem až na druhou stranu, prostřílejte se dopředu, vyběhněte po rolovém plechu na střechu, utíkejte dopředu, likvidujte nepřátele, po lávkách pokračujte vpřed, seskočte dolů za kamarády, ale nedoskočíte a propadnete se. Nyní jste beze zbraní a budou vás pronásledovat nepřátelé, rychle vběhněte do domku, pokračujte během uličkou vpřed, držte se ukazatele směru, tak se dostanete nazpět na střechu a začne vám běžet časový limit, ve kterém se musíte dostat až k záchrannému vrtulníku. Je tedy nutné si velice rychle přeskákat až na jižní část střechy, kde se rozběhněte a přeskočte na provazový žebřík, pokud to stihnete včas, tak tuto lokaci ukončíte.

Exodus

Nyní je věším úkolem asistovat při evakuaci personálu a civilistů na předměstí. Jděte vpřed a likvidujte nepřátele, kryjte se za vaším tankem, který taktéž pobíjí nepřátele. Jakmile tank zastaví, předejděte ho a poté co obdržíte příkaz, dejte vašim tankistům pokyn ke střelbě (4) a pomocí vaší myši zadejte jim cíl, který chcete jimi zničit, vybraný cíl pak potvrďte levým tlačítkem myši, tak tankisté na tento cíl zahájí palbu. Vyčistěte tedy od nepřátel dům vpravo, poté se vraťte a pokračujte vpřed. Projděte přes křižovatku, váš tank se rozjede za vámi, stále pro něj popsaným způsobem zaměřujte nepřátelské cíle, které si přejete zlikvidovat. U barikády vyčistěte od nepřátel dům, vraťte se dolů, projděte tunelem, opět vyčistěte oba domy od nepřátel, druhým domem projděte na druhou stranu. Seběhněte dolů po schodišti, známým způsobem označte cíle pro vaše tankisty, hlavně protiletadlový kulomet. Poté odbočte doleva, nyní vyberte pro vaše tankisty jako cíl nepřátelské tanky. Pokračujte doleva, vstupte do tunelu a proběhněte jím, vstupte do hořícího domu, vyběhněte nahoru, projděte místnostmi a seberte ze země žlutý kufřík, tím zakončíte tuto část hry.

Jediný klidný den byl včera

V úvodní animaci budete plout pod vodou, na konci se ocitnete v reálu nad vodní hladinou. Tiše zlikvidujte strážného (E), váš kamarád udělá totéž s druhým, tak se ocitnete na plošině a nyní je vaším úkolem dostat se na ropnou plošinu, osvobodit šest rukojmí a vyčistit cestu, vedoucí do věznice. Vyjděte tedy po schodech nahoru, po schodištích vpravo vyběhněte až úplně nahoru, dejte se doleva, na první dveře položte nálož a po výbuchu vtrhněte do místnosti a rychle postřílejte strážné, tak jste osvobodili první rukojmí. Vraťte se na chodbu a pokračujte doleva, na konci vyběhněte nahoru po schodišti, vyběhněte výš i po druhém, vyjděte ven, zabočte doprava a na konci znovu doprava, vstupte do místnosti a zajistěte nepřátelský počítač. Poté vyjděte ven, po několika schodištích vyběhněte nahoru, prostřílejte se doprava, pobijte i zbytek nepřátel. Ze země seberte bazuku a sestřelte vrtulník, pak jděte doprava, po dalších schodištích vyběhněte až nahoru. Vyčistěte okolí od všech nepřátel, jděte na druhou stranu, vyrazte další dveře a postřílejte strážce, tak osvobodíte zbytek rukojmí. Vyjděte ven a utíkejte ke schodišti, po něm nahoru a běžte doleva k vrtulníku, do kterého si nastupte, tak jste splnili všechny úkoly na ropné plošině.

Věznice

Nyní budete muset zachránit vězně 677, jakmile tedy skončí úvodní animace, v níž vám usnadňují dolet k pevnosti spřátelené letouny, dostanete pokyn, abyste ze sniperky postříleli co nejvíce nepřátel. Učiňte tedy tak přes dalekohled vaší sniperky, vaši přátelé vám vydatně pomáhají, takže posléze bude s vámi váš vrtulník bezpečně přistát. Po tomto přistání je vaším úkolem společně s kapitánem a dalšími kamarády vniknout do věznice, tak se tam tedy vydejte. Jděte dopředu, postřílejte zbytek nepřátel, které jste nestačili sniperkou zlikvidovat seshora z vrtulníku, prostřílejte se až ke schodišti a odbočte vlevo, jděte vpřed. Sběhněte dolů po schodech, pokračujte dopředu, odbočte na schodiště vpravo a za ním se dejte doleva. Postřílejte stráže za mřížemi, tak se tyto samy otevřou, pokračujte vpřed, prostřílejte se přes další mříže a seběhněte doleva dolů po schodech, postřílejte další stráže za mřížemi. Prostřílejte se vpřed až na konec, kde vlevo slezte po laně (F) níž. Vstupte do tmavého vchodu, zapněte si noční vidění (N), odbočte vlevo a hned poté vpravo, jděte vpřed a postřílejte stráže, popojděte dopředu a pokračujte doleva, na konci zabočte doleva do chodby. Jděte znovu doleva, postřílejte nepřátele, skrčte se (C) a podlezte pod rourou, skrčeni pokračujte vpřed chodbičkou, na konci seběhněte dolů po schodišti a jděte ke dveřím. Kousek před nimi umístěte na zeď vlevo nálož, ustupte do bezpečí a po výbuchu vstupte do vytvořeného otvoru ve zdi a rychle postřílejte otřesené nepřátele. Prostřílejte se až na samý konec, kde seskočte do otvoru v podlaze, do kterého padá shora proud vody, před tím ještě musíte zlikvidovat zákeřníky po obou stranách nahoře na galérii. Dole postupujte stokou kupředu, odbočte doleva, projděte po schůdcích vpřed a přeskočte zábradlí. Jděte vpřed a na zeď vlevo opět umístěte nálož, odstupte a po výbuchu vstupte do vzniklého otvoru, postřílejte nepřátele, počkejte si, až kamarád vybourá strop a z vrtulníku nad vámi vám bude spuštěno lano. Utíkejte k lanu, naskočte na něj, tak vás vrtulník vytáhne na palubu, v animaci pak spatříte, jek jste věznici dokonale zdecimovali, tím jste opět v této části splnili veškeré vám zadané úkoly.

Podle jejich not

Vaším novým úkolem zde je ochránit evakuační bod na Washingtonově památníku. Vydejte se tudíž dopředu, do místností nosí vaši kamarádi raněné spolubojovníky, prostory se otřásají, je tedy zcela evidentní, že nahoře nad vámi zuří těžké boje. Jakmile obdržíte rozkaz, abyste následovali seržanta Foleye, učiňte tak, na konci zabočte na schodiště vlevo, vyjdete ven přímo na bojiště. Dejte se doprava a zákopem následujte kamarády, přeskočte zábrany a po protějším schodišti vyběhněte nahoru. Pokračujte doleva, postřílejte nepřátele, vstupte do chodby vpravo, postupujte vpřed a na konci odbočte doprava. Jděte vpřed a vstupte do místnosti vpravo a prostřílejte se doprava, na konci vyběhněte nahoru po schodišti vpravo. Odbočte dvakrát doleva, poté doprava a znovu dvakrát doleva, prostřílejte se vpřed, na konci vstupte do místnosti vpravo. Umístěte nálože na pojízdnou odpalovací rampu, pokračujte vpřed, odbočte doprava a vyběhněte doleva po schodišti nahoru. Zabočte dvakrát doprava, po chvíli znovu doprava, jděte dopředu a odbočte doleva. V místnosti zlikvidujte vojáky, pokračujte doprava, zbavte se nepřátel i v další místnosti, pokračujte dál chodbou doprava a na konci zlikvidujte přes otvor ve zdi osádku těžkého kulometu. Vraťte se a chodbičkami zprava se dostaňte ke kulometu, jehož osádku jste před chvílí zlikvidovali, zalehněte za něj a přes jeho zaměřovací zařízení, postřílejte všechny nepřátele na druhé straně. Vracejte se zpět, prohledejte místnosti, v jedné z nich se nachází JAVELIN, což je jakási bazuka. Seberte ji a přistupte k oknu a likvidujte z ní tanky a vrtulníky tak, že kliknete na prvé tlačítko myši, objeví se tak v dalekohledu zelený zaměřovač, vámi vybraný cíl dostanete do zeleného čtverečku, poté vybrání potvrdíte (F) a levým tlačítkem myši vypálíte. Poté, jak tímto způsobem zničíte veškerou nepřátelskou bojovou techniku, budete uvědomeni, že máte pouhých devadesát sekund na to, abyste se dostali na střechu k vrtulníku. Vyběhněte tedy ven z místnosti, dejte se doleva, vpravo vám kamarádi vykopnou dveře, proběhněte jimi, utíkejte nahoru po schodištích, proskočte otvorem ve zdi, zabočte doprava. Utíkejte vpřed, po chvíli vstupte do dveří vpravo, utíkejte vpřed, přeskočte před dvě překážky a vyskočte si k vrtulníku. Zalehněte za jeho kulomet, vrtulník se s vámi vznese do vzduchu a vy likvidujte z kulometu všechny nepřátelské cíle dole pod vámi. Nakonec vás nepřítel ale stejně sestřelí, naštěstí pád přežijete a nyní je vaším úkolem z vašich zbraní hájit místo havárie před nepřáteli, jakmile se vám to podaří, zakončíte tuto část.

Mise III

Výjimečná situace

Nyní máte za úkol pomoci kapitánovi Pricemu pomoci dostat ruskou ponorku. Nalézáte se v zasněženém lese, následujte tedy kapitána po cestě doprava a přes dalekohled vaší sniperky postřílejte vojáky a jejich psy před vámi, dojděte na křižovatku, dejte se doleva a postřílejte další nepřítele a jejich psy, kteří přijeli v džípu a náklaďáku. Poté pokračujte dál po cestě doleva, přejděte přes most, jděte stále vpřed, granáty zničte dva obrněnce a postřílejte vojáky, vydejte se doprava, poté doleva, zlikvidujte další nepřátele. Pokračujte dál cestou kolem potrubí, zabočte doprava, odbočte vlevo, pobijte další nepřátele. Postupujte vpřed kolem červeného plotu, tak dojdete až na vršíček, kde pod vámi dole vidíte komplex budov. Zapněte si Predátora, což je přístroj, pomocí nějž zaměříte nepřátelské cíle a přivoláte na ně raketovou palbu. Po jeho zapnutí (4) se vám objeví na obrazovce mapa, na níž jsou červeně označeny nepřátelské cíle. Tyto se ale samozřejmě pohybují, takže označte levým tlačítkem myši vámi vyhlédnutý cíl, tak dáte pokyn k vystřelení rakety a nyní myší posunujte váš kurzor tak, abyste váš hledáček udržovali stále na vybraném cíli. Tak raketa doletí na vámi označené místo a vybuchne, čímž zničí označený cíl a jeho blízké okolí, tímto způsobem tedy ničte veškerou těžkou nepřátelskou techniku. Poté se svezte po svahu dolů, z protější strany k vám přiběhnou kamarádi a pomozte jim postřílet nepřátelské pěšáky. Znovu zapněte Predátora, nechejte zničit další nepřátelské cíle, vydejte se po cestě vpřed, odbočte doleva a zlikvidujte pěšáky. Opět použijte Predátora, jděte stále dopředu a střídavě používejte Predátora k ničení objektů a z vašich zbraní likvidujte nově se objevující pěšáky. Vstupte do uličky, proběhněte brankou a pokračujte doprava. Tak dojdete až mezi další komplex budov, tady se nachází spousty nepřátel, které zlikvidujte, použijte znovu Predátora. Poté vyběhněte po schůdcích nahoru na plošinu, nyní musíte tuto pozici ubránit. Zde vám už Predátor nefunguje, jste tedy odkázáni jen na vlastní zbraně, pokud post ubráníte, máte tuto část za sebou.

Druhé Slunce

Ocitáte se uprostřed těžké bitvy beze zbraně, kamarád vám podá zbraň, pusťte se tedy s vervou do likvidace nepřátel, ale šetřete municí a střílejte jen na jistotu. Po chvíli se vám objeví satelit, myší posuňte výhled mírně doprava a kousek dolů, tak zaměříte pohled na tmavou skvrnu na Zemi a předáte Centrále potřebné údaje, po chvíli tak bude satelit zničen. Ocitnete se nazpět v bitvě, zlikvidujte zbytek nepřátel. Jakmile prostor před vámi vyčistíte, vyběhněte vpřed a po chvíli odbočte doprava do domu, kde už na vás čekají kamarádi. Jakmile vyběhnou ven, utíkejte za nimi doprava, udělejte kličku vlevo, hned poté vpravo a utíkejte vpřed. Tak se spojíte s vašimi dalšími kamarády, poté co se rozdělíte, pokračujte vpřed, na konci odbočte na schodiště vlevo a vyběhněte po něm nahoru. Vstupte do budovy, vyběhněte nahoru po schodišti, zabočte doleva, počkejte, až kamarádi vyrazí dveře vpravo a vběhněte za nimi. V místnosti postřílejte všechny nepřátele, přeskákejte si na druhou stranu místnosti, odbočte doleva a vstupte do místnosti vpravo. I zde zlikvidujte všechny nepřátele, prostřílejte se dopředu, proskočte otvorem ve zdi dolů, pokračujte doprava a hned nato doleva. Sestřelte nepřátele, stojící na tanku a prostřílejte se dále vpřed, pobijte další nepřátele před vámi, vystupující z autobusu, poté pokračujte vpřed kolem tohoto autobusu, vstupte do vchodu vlevo. Odbočte doprava, vpravo seběhněte dolů po schodištích, vydejte se doleva. Počkejte, až vám kamarádi otevřou dveře, potom vejděte dovnitř a popojděte vpřed, tak zakončíte tuto část.

Hotel Whiskey

Vaším úkolem je nyní tento hotel dobít, vydejte se tedy vpřed, odbočte doleva, poté doprava a znovu doleva, vyběhněte kopeček, prostřílejte se doleva k hotelu a vstupte dovnitř. Přes místnosti se prostřílejte na volné prostranství, kde zlikvidujte nepřátelské pěšáky, tudy ale cesta dál nevede. Vraťte se proto zpět do budovy a přes několik dalších místností se probijte až ke schodišti, vyběhněte po něm nahoru a proskočte otvorem ve zdi, odbočte doleva a po troskách si vyskákejte až nahoru. Pokud jste se zde ocitli všichni, potom vystřelte zelenou světlici, tak dáte znamení, že jste hotel dobili a tuto část takto zakončíte.

Otevřené konce

Už dlouho se pídíte po zloduchovi Makarovovi, který způsobil krveprolití v Moskvě na vlastním národu, jen aby tuto hanebnost připsal vám a postavil celý svět proti Americe. Konečně jste se tedy dostali k jeho úkrytu a vaším úkolem je nalézt tohoto padoucha v jeho bezpečném domě na okraji Ruska a zabít ho. Ocitli jste se tedy na vrcholu kopce, pořádně se rozhlédněte a prohlédněte si okolí, je to nesmírně důležité. Poté sbíhejte po cestě dolů doleva, pochvíli odbočte doprava, zdálky se zbavte pokud možno co nejvíce nepřátel a jděte vpřed. Narazili jste na minové pole, které jen tak bez pomoci neprojdete, vyhýbat se minám, které by vás zabily, můžete jen tak, že trvale přidržíte levý Ctrl a budete pomalu postupovat vpřed a přitom likvidovat další nepřátele před vámi. Pokud tedy tímto způsobem bez úhony minovým polem projdete, můžete ještě kousek od vás zlikvidovat minometná hnízda, ale není to nutné, lze nebezpečný úsek v dosahu minometů rychle přeběhnout. Pokračujte za neustálé likvidace nepřátel stále vpřed, tak dojdete až k Makarovovu domu. Na vrata použijte nálož (obr.2), odstupte do bezpečí, po výbuchu vstupte do domu, postřílejte nepřátele, vyběhněte nahoru po schodišti a postřílejte nepřátele, odbočte doleva. Uložte nálož na dveře vlevo, po výbuchu vstupte dovnitř, po výbuchu vstupte do místnosti, pobijte nepřátele a zamkněte nepřátelský počítač. Poté se vraťte dolů, oběhněte dokola dům, vstupte do chodby a položte nálož na další dveře, ustupte a po výbuchu vejděte dovnitř, postřílejte nepřátele a vraťte se zpět do chodby. Položte další nálož na protější dveře, opět ustupte a po výbuchu vstupte dovnitř, pobijte nepřátele, ale zjistíte, že po Makarovovi není ani stopy. Vraťte se tedy zpět, znovu obejděte dům a vstupte do něj hlavním vchodem, připojte se k Makarovovu počítači. Nyní počněte z něj stahovat data, budete ale napadeni nepřáteli ze všech stran a musíte se dokázat ubránit tak dlouho, dokud všechny data nestáhnete. Poté stažená data seberte, opusťte dům a utíkejte dolů ze stráně, likvidujte nepřátele, budou vás napadat i zezadu, takže buďte obezřetní. Tak doběhnete až k vrtulníku, který vás má vyzvednout. Jakmile vás generál Shepherd vyzve, abyste mu stažená data předali, v animaci vás generál zastřelí a ještě poleje benzínem a zapálí. Takže, co se to vlastně děje? Je generál podlý zrádce, nebo chce sám sklidit všechnu slávu i za cenu vraždy vlastního vojáka? Tak to se zatím neví, tuto část jste právě skončili.

Nepřítel mého nepřítele

Před vámi je dosti obtížný úkol, utéci z pasti generála Shepherda na vrakovišti. Máte k dispozici sniperku, takže se dobře kryjte a přes její dalekohled postřílejte co nejvíce nepřátel. Situace vypadá tak, že proti sobě bojují vojáci generála Shepherda a muži Malarovova, takže vašimi nepřáteli jsou všichni. Vyčkávejte tedy, až se vzájemně co nejvíce oslabí a poté postupujte vpřed a střílejte na vše, co se jen hýbe. Projděte bránou a pokračujte vpřed, prostřílejte se až k obrovskému kontejneru a projděte jím, Za stálé likvidace všech vojáků pak pokračujte vpřed. Projděte trupem vraku letadla, pokračujte vpřed, tak se probijete až k vašim kamarádům. Nasedněte rychle do jejich džípu, tak se kamarádi s vámi rozjedou, za jízdy likvidujte z kulometu nepřátelská vozidla a jejich osádky, tak dojedete až k nákladnímu letounu, jehož trup je otevřen, vjedete s džípem dovnitř a tak zakončíte tuto část.

Jako za starých časů

Vaším úkolem v této části hry je nalézt jeskyni v Afganistanu, ve které se skrývá generál Shepherd. Nyní je jasné, že je to podlý zrádce, kterému jde jenom o peníze a zfalšovanou slávu, takže mu budete muset jít po krku. Vydejte se tedy dopředu a následujte kapitána Priceho, počkejte, až se zastaví, ostřílejte z vaší sniperky přes její dalekohled všechny nepřátele dole pod vámi kolem dvou džípů. Seběhněte dolů a pokračujte doleva, vyčkejte, až se kapitán zahákne za zábradlí, vy se zahákněte za druhé a seskočte dolů, levým tlačítkem myši brzděte váš pád. Zastavíte se nad několika nepřáteli, které zlikvidujte (E), poté co se ocitnete na zemi, pokračujte dál tunelem vlevo. Nyní můžete zastřelit nepřítele, stojícího k vám zády, ale přivoláte na sebe spousty nepřátel, které budete muset zlikvidovat, pokuste se tedy raději tiše kolem něj proklouznout doleva za kapitánem. Pokračujte stále vpřed, na konci vyběhněte nahoru po schodišti, pokračujte doleva, o kousek dál se již boji nevyhnete, takže se dobře kryjte a postřílejte do jednoho všechny nepřátele. Jakmile vyčistíte celé okolí, následujte kapitána, tak vyběhnete z tunelu na volné prostranství, pokračujte doleva po kamenném mostě. Z úkrytu přes sniperku a její dalekohled, zlikvidujte nahoře na skále nepřátele, přeběhněte po mostě doprava, vyběhněte nahoru po schodišti, vydejte se vpřed, obdržíte úkol najít generála. Pokračujte tudíž dopředu, postřílejte několik vojáků, kryjících se štíty, pokud máte, použijte na ně raději granáty, zde se můžete i vy krýt ochranným štítem, postupujte a likvidujte další nepřátele, tak doběhnete až ke dveřím, na které položte nálož a ustupte, po výbuchu vejděte dovnitř. Pobijte otřesené nepřátele. Jakmile začne kapitán pracovat na počítači, spusťte vpravo od vás zařízení, aktivizující otevření dveří, jakmile se před vámi otevřou, rychle jimi proběhněte ven, máte na opuštění jeskyně pouhých několik sekund, neboť dojde k výbuchu, který načasoval kapitán a jeskyně bude zavalena, tak pohněte kostrou. Pokud se vám to tedy včas podaří, ocitnete se z jeskyně venku, postřílejte nepřátele, následujte kapitána, stále likvidujte nepřátele, nakonec vběhněte do tunelu a tak zakončíte tuto část.

Konec hraní

Nyní tedy na vás čeká poslední úkol, nalézt a zabít zrádce generála Shepherda. Seběhněte tedy rychle za kapitánem ke gumovému člunu, nastupte si do něj a vyjeďte rychle vpřed, generála unikajícího ve vrtulníku musíte dojet a nenechat ho uniknout. Při rychlé plavbě likvidujte kolem vás a před vámi tucty nepřátel, včas se vyhýbejte všem překážkám, jeďte s větrem o závod, i tady jste totiž limitování časem. Generál uniká před vámi ve vrtulníku, pokud tedy tento včas dohoníte, vrtulník sestřelte. Kapitán vám dá příkaz vrátit se zpět, otočte tedy člun do protisměru, ocitnete se před generálem, pokuste se ho tedy zabít nožem, ale on těžce zraní vás. Přispěchá vám ale na pomoc kapitán, který se pustí s generálem do rvačky, ale generál ztratí nůž, který rychle seberte (klikejte na klávesu (F), pak nůž hoďte po generálovi, tak ho zabijete a tohoto zrádce svět zbavíte. Spustí se závěrečná animace, v níž vás těžce zraněného kapitán naloží do vrtulníku a potom…No vlastně už nic, spustí se závěrečné titulky, podmalované záběry z předchozích lokací, ale vyčkejte, až zcela proběhnou. Trošku jsem vás potahala za nos, neboť přece jen na vás ještě něco čeká. Můžete si totiž zahrát jednotlivé části s názvy Cvičiště, Odstřelovač, O Cristo, Redentor, či Únik, nebo Zastav je. Jsou to části hry, ve kterých plníte jednotlivé úkoly většinou načas, pokud je zvládnete v zadaném, nebo lepším čase, obdržíte příslušný počet zlatých hvězdiček. Je tedy nasnadě, že tyto hry můžete neustále opakovat a snažit se být stále přesnější a rychlejší, tak si navyšovat počet získaných hvězdiček. Navíc se vám zpřístupní Zvláštní Operace, které jsou ale kromě první uzamčeny a další se vám zpřístupní až tehdy, pokud vždy v té předchozí získáte potřebný počet hvězdiček. Jedná se o Operace Alpha, Bravo, Charlie, Delta a Echo. Mimo to si můžete spustit i hru Museum, kde si můžete prohlédnout řadu postav z předcházejících misí a s chutí je likvidovat, aniž by vás mohly tyto postavy v tom nejmenším ohrozit. Takže si pořádně zastřílejte, zasloužíte si to, přeji vám tedy i po skončení hlavní hry příjemnou zábavu a povyražení.

Zdroj: http://www.abecedaher.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář