Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze   Návody   Downloady   Tipy&Triky   Cheaty   Screenshots   Wallpapers

Bioshock 2: Sea of Dreams

Recenze:

Žánr: Akční                                                                     Výrobce:Take 2 Interactive

Zase to studené podvodní město, prosáklé vodou a krví. Mokré, špinavé, plné mrtvích přetvořených lidí. Ach můj bože, zase Big Daddy.Obrazek
Na PC, Xbox 360 a samozřejmě také na Playstation 3 se dostal druhý díl této minihororové akce. Tentokrát se převlékneme do "kombinézy" Big Daddyho a budeme muset zjistit proč nás nenávidí jedna z holčiček, kterou jsme dříve chránily.Člověka až mrazí v zádech, když zjistí, že je opět v tom zuboženém městě, které se nazývá Rapture a musí se vracet do vzpomínek na předchozí díl.
První díl Bioshocku vyšel nakonci roku 2007 a již ten rok dostali vývojáři z Irrational Games několik ocenění, za tak dobrou práci. Děj se odehrával v 60. letech minulého století ve světě Rapture. Po pádu letadla jste jediný přeživší pasažér. Po objevení majáku a v jeho vnitřku cestu do jakési lanovky se příběh abnormálně rychle rozvětví. Začínáte chápat, že megaloman Andrew Ryan, který stojí za vnikem Rapture neudělal něco dobře, a že to činilo hodně velké následky. Po ukončené cestě lanovkou slyšíte klidný hlas Atlase. Ten vás zasvětí do několika věcí a hned útočíte hlava nehlava. Tak by se dal popsat začátek prvního dílu. Je výborný i druhý díl této akce?
Řekněme si to narovinu, pokud jste nehráli první díl budete trošku ztraceni, poněvadž nebudete vědět, proč Rapture vzniklo (k tomu patřil první odstavec). Příběh druhého dílu je opět zajímavý (avšak není tak zajímavý, aby položil nakolena první díl).Obrazek

Píše se rok 1958 a něco není s Rapture v pořádku, on totiž nikdy nebyl v pořádku, ale teď se ještě zhoršilo. Každý člověk žijící v této sféře vás chce zabít a tajemná žena s jménem Sofia Lamb vás donutí si prostřelit hlavu (žádný konec hry, teprve začátek). Po deseti dnech se jako se zázrakem probudíte a již znovu slyšíte starou známou Sofii, která vám řekne, že vás opět zabije. Možná až moc záhadný začátek a záhadný příběh, který mnoho věcí neobjasní. Na začátku máte jediné vodítko a to, že máte najít holčičku, kterou jste nedobrovolně opustili. Nebudeme dále rozpitvávat příběh, poněvadž je dost zamotaný a mohl bych se i já docela hodně zamotat. Je jisté, že toto hře moc na hodnocení nepřidá.
Největším záporákem nebude jako v minulém dílu Big Daddy, ale naopak Big Sister. Po celém areálu se objevují různě zohavění nepřátelé, kteří vás také dokážou bez větších problémů zabít. Samozřejmě můžete zachraňovat sestřičky nebo je "harvestovat" za obě dvě možnosti dostanete Adam.
O grafický design se postaral Unreal 2.5 engine, který velice dobře zpracovává osvětlení, vylepšenou detekci kolizí a například kompresi textur. Opět jako v předešlém dílu je na co se dívat, užásné efekty vody, kvality postav a v neposlední řadě grafika celého areálu Rapture. Co se týče fyziky, tak o ni se stará dobře známý Havok.
===============================================================

  Grafika,Zvuky  Zmatený příběh
  Město Rapture 
  Plasmidy  
Hodnocení redakce:     93%

Minimální konfigurace:

OS: Windows XP/Vista/Windows 7
Procesor: 2.4 GHz
Operační paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: 3D Grafická karta s 256 MB
Příslušenství: DVD-ROM mechanika,myš,klávesnice
HDD: 11 GB

Roman Hauk(Infogames.ic.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář